poniedziałek, 24 marca 2014

Wielkanocne pisanki - jajka karczochy


Kilka słów wyjaśnienia – najpierw wrzuciłam same zdjęcia, bo nie było czasu na pisanie choćby kilku zdań. Dziś szybko uzupełniam informacje :)

Rozpoczęłam produkcję pisanek wielkanocnych. W tym roku po raz pierwszy jest to technika ‘na karczocha’. Myślę, że jest bardzo efektowna i warta spędzenia wieczoru na dłubaniu się z kilometrami wstążek i tysiącem szpilek. W przeciwieństwie do pisanek zdobionych metodą decoupage, ta nie wymaga wielu materiałów. Także bałaganu jest mniej i nie tracimy czasu na zmywanie z otoczenia i z siebie kolorowej farby i lakierów. 

W planach jest post, jak ‘krok po kroku’ zrobić taką pisankę. Tekst mam gotowy, tylko muszę uzupełnić go zdjęciami. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w niedzielę spodziewajcie się ‘Szybkiego kursu krok po kroku jak ozdobić styropianowe jajo metodą karczocha’.


4 komentarze:

 1. Ale świetne! :) klejone czy szyte? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypinane szpileczkami wstążka po wstążce :)

   Usuń
 2. Też robiłam takie jaja troszkę czasu na to schodzi, ale efekt jest fajny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pochwal się efektami, jeśli jajka jeszcze gdzieś w domu leżą.
   Efekt faktycznie jest ciekawy. O wiele bardziej podoba mi się ta wersja 'pisanek', niż zdobiona decoupage (przynajmniej w moim wykonaniu).

   Usuń

PRAWA AUTORSKIE

Projekty biżuterii, zdjęcia i teksty umieszczone na tym blogu, podlegają ochronie prawnej zgodnie z Ustawą z dnia 04 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tj. Dz.U. z 2000 r, Nr 80, poz. 904, z późn. zm.) są moją własnością i nie wyrażam zgody na ich powielanie i kopiowanie.