piątek, 3 stycznia 2014

Decoupage – podstawki pod kubki


Znajomi wiedzą, że lubię wszelkiej maści robótki ręczne. Dlatego jednym z urodzinowych prezentów był zestaw drewienek do decoupage’u. Sporo czasu minęło, zanim usiadłam do jego ozdabiania. Jeszcze więcej, nim trafił do lakierowania. Co śmieszniejsze, w zestawie jest też podkładka wielkości 3x2 małe podkładki, która do dnia dzisiejszego nie została polakierowana.
Podkładki mają dwie strony: prawą i lewą. Na jednej stronie wykorzystałam znane już Wam z tego stojaka na kieliszki motywy winogron. Po drugiej stronie umieściłam trochę folklorystyczny motyw kwiatów. Serwetki mnie zachwyciły, bo wzór wygląda, jakby był ręcznie haftowany.Łącznie zużyłam po jednej serwetce z każdego rodzaju: trzy kwiaty i trzy winorośla.


 Teraz pozostał tylko dylemat- wykorzystać stronę kwiatową


 Czy stronę z winogronami?

5 komentarzy:

 1. Rzeczywiście ten motyw kwiatowy wygląda jakby był haftowany, bardzo ładnie wyszło z jednej, jak i z drugiej strony :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Motyw tej kwiatowej serwetki wpadł mi w oko od pierwszego spojrzenia. Teraz czekam na wenę i zastanawiam się, co jeszcze wyglądałoby interesująco z tym wzorem.

   Usuń
 2. Wszystko co tylko zechcesz możesz zrobić, jeśli motyw jest fajny to na wielu pracach może wyglądać dobrze :) Zaraziłaś mnie ,,dekupażowaniem" i dziś od samego rana zabrałam się za robienie właśnie metodą decoupage kilku rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kwiaty cudne, faktycznie wyglądają jak hafty :) a winogrona z kolei wyglądają na ręcznie malowane ;)

  OdpowiedzUsuń

PRAWA AUTORSKIE

Projekty biżuterii, zdjęcia i teksty umieszczone na tym blogu, podlegają ochronie prawnej zgodnie z Ustawą z dnia 04 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tj. Dz.U. z 2000 r, Nr 80, poz. 904, z późn. zm.) są moją własnością i nie wyrażam zgody na ich powielanie i kopiowanie.