niedziela, 20 października 2013

Decoupage - piórnik


Witam,

Wykorzystując wczorajsze dobre światło, zrobiłam sporo zdjęć. Między innymi tego oto piórnika. Jest on w ciągłym użytkowaniu i sprawdza się rewelacyjnie. Mieści naprawdę dużo przyborów.

 
Miałam z nim jeden techniczny problem – zabezpieczając go lakierem, nieopatrznie pomalowałam wgłębienie, w które wsuwane jest przykrycie. Wydawało mi się, że lakier zasechł i stwardniał, więc gotowy piórnik zamknęłam i zostawiłam na dłuższy czas. Jakie było moje zdziwienie, gdy chciałam wyjąć coś z niego, a przykrycie nie chciało się ruszyć. Przykleiło się na mur beton i ani drgnęło. Akcja ratunkowa z użyciem nożyczek, potem porządnego śrubokrętu nic nie dała (a przynajmniej nie w moim wykonaniu). Dopiero silna, męska ręka zdołała zruszyć oporny lakier. Pierwszą rzeczą, którą zrobiłam, było starcie papierem ściernym zarówno brzegów przykrywki, jak i zagłębień w piórniku. Po takiej akcji reanimacyjnej mam nauczkę, aby uważać, gdzie maluję lakierem. Cóż, człowiek uczy się na własnych błędach.

 
Tak piórnik wyglądał przed moimi działaniami.
 
A poniżej dwa zdjęcia, na których w tle widać mgłę, która sprawiła mi wczoraj problemy przy robieniu zdjęć. Naprawdę, to białawe tło to nie tylko efekt głębi ostrości czy zabawy programem graficznym.

5 komentarzy:

 1. Miałam podobną "przygodę" ze skrzyneczką i tacą. Niestety, u mnie była to wada nie do naprawienia, bo miałam beznadziejny lakier, który nawet po wyschnięciu się kleił :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, że trafiłaś na taki kiepski lakier. Napracowałaś się, a w efekcie nic z tego nie wyszło. Przyznaję, że nigdy nie zwracałam większej uwagi, jaki lakier kupuję. Wystarczyła mi informacja, że jest matowy/błyszczący. Od teraz będę przykładać do tego większą wagę.

   Usuń
  2. To był lakier z klejem w jednym. Takie badziewie :/

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Spodobał mi się, więc zostawiłam na własny użytek. Do kompletu mam jeszcze doniczkę, w której przechowuję zapasowe tealight'y.

   Usuń

PRAWA AUTORSKIE

Projekty biżuterii, zdjęcia i teksty umieszczone na tym blogu, podlegają ochronie prawnej zgodnie z Ustawą z dnia 04 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tj. Dz.U. z 2000 r, Nr 80, poz. 904, z późn. zm.) są moją własnością i nie wyrażam zgody na ich powielanie i kopiowanie.